Haber

Babacan, adaylığı tartışılan Sadullah Ergin hakkındaki sessizliğini bozdu: Bu, aşmamız gereken önyargılardan kaynaklanıyor.

Demokrasive Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ali Babacan sadullah erginAdaylığıyla ilgili tartışmalara ilişkin Twitter hesabından açıklama yaptı.

“KİŞİSEL VE ​​TOPLULUK HAKLARI KONUSUNDA ÇALIŞMALARA İMZA VERDİ”

sadullah ergin Konuyla ilgili eksik bilgi ve ön yargı olduğunu belirten Babacan, “Partimizin kurucularından ve 21 yıllık yol arkadaşım Sadullah Ergin hakkında yanlış bir tartışma olduğunu görüyorum. eksik bilgi ve aşmamız gereken ön yargılar nedeniyle 2009-2013 yılları arasındaki demokratikleşme, reform ve AB uyum düzenlemelerinin birçoğunu Sadullah Bey’in çabalarıyla yasalaştırdık. Adalet Bakanlığı tarihi.” söz konusu.

“HEDEFİMİZ TAM DEMOKRATİK Türkiye”

Türkiye’nin yeni bir yol ayrımında olduğunu belirten Babacan, “Tutuklu oranlarının düşürülmesi, adil yargılanma hakkı, kolluk kuvvetlerinin demokratikleşmesi, Anayasa Mahkemesi’ne bireysel başvuru, AİHM’nin yayımlanması gibi yüzlerce değişikliğe katkı sağladı. kararların Türkçe ve anadil hakkı olduğunu belirterek, “Şahitlerimiz o dönemin demokratlarıdır. Kucakladığımız geçmiş, demokratikleşme çağıdır. Hedefimiz tam demokratik bir Türkiye. Artık yeni bir yol ayrımındayız. Önyargılardan ve yanlış ezberlerden vazgeçerek, birbirimizi dinleyerek ve birlikte çalışarak kazanacağımıza inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: ANKA / Günümüz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu